The Repository of VTEI
id: 27375
Title: Маркетингове забезпечення процесу вивчення купівельних переваг на ринку обігрівальних приладів
Authors: Танасійчук А.М. Середницька Л.П., Добровольська Н.В.
Keywords: маркетинг, маркетингові дослідження, купівельні переваги, інформаційне забезпечення маркетингового дослідження, опитування
Date of publication: 2022-01-10 15:25:55
Last changes: 2022-01-10 15:25:55
Year of publication: 2021
Summary: Стаття присвячена проблемам маркетингового забезпечення процесу вивчення купівельних переваг на ринку. Обґрунтовано, що вивчення купівельних переваг передбачає розробку системи маркетингових досліджень товарних ринків та визначення, яким товарам віддає перевагу споживач, який рівень задоволеності асортиментом товарів на ринку, як обирає місце купівлі товару, коли приймає рішення про купівлю товару, як приймається рішення про повторну покупку, за якими характеристиками вибирає місце і час купівлі товару тощо.
Доведено, що питання забезпечення стабільності відносин зі споживачами (частота споживання, обсяг, способи, ким споживається), розуміння чутливості споживачів на торгових марок конкурентів вимагають більш детального вивчення. Метою дослідження визначено розробку послідовності вивчення купівельних переваг на ринку обігрівальних приладів на основі визначення частоти споживання, способів споживання, розуміння чутливості споживачів на торгових марок конкурентів.
Дослідження виявило, що при виборі електрообігрівача покупці найбільше звертають увагу на його технічні характеристики та надають перевагу консультаціям на місці покупки. Проте значна кількість користувачів все ж обирають онлайн-покупки, а це означає, що підприємствам варто обирати таких посередників, котрі можуть здійснювати продаж як у фізичних магазинах, так і через Інтернет (онлайн-покупки особливо затребувані в період пандемії).
Одним із критеріїв відбору користувачами електрообігріваючих приладів стала наявність у них додаткових допоміжних функції таких, як захист від ураження струмом, захист від замерзання, захист від опіків, замок від дітей, терморегулятор, дистанційне управління, таймер та гарантійне обслуговування. Підприємствам необхідно удосконалювати свою продукцію, оскільки даний вид товару купується для довготривалого використання, а отже, повинен відповідати усім стандартам безпеки та бути зручним у користуванні.
Ринок електрообігрівачів в Україні досить насичений різними торговими марками, проте недостатньо розвинений в плані рекламної діяльності. Для того, щоб покращити свої позиції на ринку, виробникам електрообігріваючих приладів необхідно підвищувати рекламну активність різними каналами та носіями комунікацій.
URI: http://ir.vtei.edu.ua/card.php?id=27375
Publication type: Стаття у наукових фахових виданнях України
Publication: Вісник Хмельницького національного університету. 202., № 6. Т. 1. C. 58-64.
In the collections: Статті / Видання інших установ/
Published by: Адміністратор
File : 27375.pdf Size : 456320 byte Format : Adobe PDF Access : For all

Enlarge